ALEJA BIELANY
BIELANY WROCŁAWSKIE
18 - 22 05 2016

PRZEPAKUJ TO! OPOWIEŚCI O JEDZENIU - WARSZTATY

Jedzenie pomaga nam przetrwać, zdobyć energię oraz składniki odżywcze by rosnąć, rozwijać się i bawić. Kupowanie produktów spożywczych wiąże się nie tylko z samym jedzeniem. Zanim trafi ono na nasze talerze, świeże i smaczne, musi przebyć długą drogę! Warsztaty staną się pretekstem do wspólnego zastanowienia się nad opakowaniami spożywczymi. Dzieciaki spróbują znaleźć nowe możliwości pakowania, które prowadziłyby do bardziej rozważnego projektowania i konsumpcji.

Warsztaty realizowane są w ramach projektu KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Informacje, program oraz zapisy znajdziecie na www.kidsdesignspace.pl


Czas trwania: 2 godziny

Wiek uczestników: 7-14 lat

Ilość uczestników: 10 osób

Termin: 22 maja 2016

Godzina: 12:00


Prowadzące:

Labokado to młoda duchem i stażem grupa międzynarodowych projektantek, które spotkały się podczas studiów magisterskich Child Culture Design na Academy of Design and Craft w Szwecji. Jako badaczki zabawy zgłębiają dziedzinę ‘zabawologii’ i stosują swoje odkrycia w projektach związanych z kulturą, edukacją i dizajnem. Wierzą, że zabawa jest kluczem do zrozumienia świata. Pracując dla oraz z dziećmi starają się zrozumieć ich punkt widzenia i uczyć się od nich by sprawić, żeby świat był lepszym miejscem.

Warsztaty będziemy prowadzić ze specjalnym udziałem Hanny Zwierzchowskiej.

 

Hélen Phan, na zawsze młoda duszą projektantka z Malmö ze Szwecji. Kocha projektować dla oraz z dziećmi i pracuje w wielu dziedzinach dizajnu, od mebli i zabawek przez grafikę po wnętrza biblioteki dla dzieci. Prowadzi też wykłady o uczestnictwie dzieci w społeczeństwie i tworzy metody oraz koncepcje współpracy z dziećmi podczas pracy projektowej. Wierzy, że zabawa jest jednym z niezbędnych narzędzi w życiu i ma szerokie zastosowanie. Więcej zabawy dla ludzi!

 

Dawn H.Y. Wong pochodzi z cieplejszej, subtropikalnej planety. Aktualnie pracuje jako projektantka zabawy w Göteborgu w Szwecji. Projektuje szkolne ogrody, wspólnie z dziećmi zgłębia przestrzenie miejskie, tworzy narzędzia do zabawy, a czasami prowadzi warsztaty, na których odkrywa, że dzieci są zazwyczaj mądrzejsze od niej. Traktuje dizajn poważnie by przybliżać wartości które niesie ze sobą zabawa nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.

 

Marta Woszczyna, projektantka pracującą w różnych dziedzinach dizajnu dla dzieci i różnych strefach czasowych. Praca zaprowadziła ją już do paru krajów Europy a także Indii. Projektuje zabawki, przedmioty, grafikę i przestrzenie. Pracuje z instytucjami kultury jako konsultant i dizajner oraz nad projektami edukacyjnymi, wykorzystując zabawę jako metodę, medium i cel swojej pracy. Prowadzi warsztaty zwiazane z dizajnem, który sama cały czas odkrywa na nowo. Zajmuje się też projektami zaangażowanymi społecznie.

Hanna Zwierzchowska, artysta freelancer i edukator. Dyplom z wyróżnieniem na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studentka Accademia di Belle Arti w Bolonii, we Włoszech. Absolwentka Studium Pedagogicznego przy ASP w Warszawie. Stypendystka Leonardo da Vinci oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Współpracuje z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Prowadzi autorskie projekty oparte na międzynarodowych badaniach w zakresie edukacji w kulturze i sztuce.


Imię i nazwisko dziecka *

Imię i nazwisko opiekuna *

Nr telefonu opiekuna *

E-mail opiekuna *

Wiek dziecka *

Czy potrzebny będzie tłumacz języka migowego

NIE
TAK

Akceptacja regulaminu (regulamin dostępny pod formularzem) *

NIE
TAK

 tak


Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z akceptacją REGULAMINU uczestnictwa w warsztatach i wykładach oraz wyrażeniem zgody na wykorzystanie i przetwarzanie podanych danych osobowych oraz wizerunku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883) dla potrzeb realizacji programu i promocji III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design organizowanego przez Fundację OPEN MIND.Pytania prosimy kierować na rejestracja@wroclovedesign.pl