ALEJA BIELANY
BIELANY WROCŁAWSKIE
18 - 22 05 2016

O nas

Konsumpcja to nieodłączona towarzyszka kapitalizmu. Jedno napędza drugie, więc tworzą parę “idealną”, ale brakuje tu jeszcze jednego elementu układanki - POTRZEBY.


Potrzeby rządzą nami już od pierwszego dnia życia. Można dzielić je na wiele kategorii, choćby na te, których zaspokojenie jest niezbędnym elementem przeżycia, i te, których niespełnienie nie zaważy na naszym być albo nie być. Do tej drugiej grupy można z pewnością zaliczyć KUPOWANIE czy też POSIADANIE, od których już bardzo blisko do konsumpcjonizmu, a ten stał się gorącym tematem (zmorą?) naszych czasów.


Konsumujemy - to bezsprzeczne, ale czy robimy to świadomie? Czy wiemy co nami kieruje podczas zakupów, czasem przemieniających się w szaleństwo? Kuszą nas reklamy, tabliczki FOR SALE, kolory, odpowiednia ekspozycja produktów i niekończące się nowości rynkowe. Kto by się nie skusił? No właśnie, kto?


Idealny konsument (czy może konsumpcjonista?) jest ciągle “głodny”, ponieważ jego potrzeby wciąż się namnażają, a więc nieustannie pobudzają produkcję. Można zapytać: co w tym złego? A no choćby to, że trochę straciliśmy kontrolę. Dążąc do własnego zaspokojenia, zapominamy o otaczającym nas świecie. A gdyby tak do tego dołożyć pewną dozę świadomości?


FOR SALE: DESIGN, hasło przyświecające III edycji Wroclove Design stanie się pretekstem do zastanowienia się nad znaczeniem designu we współczesnym modelu funkcjonowania świata, świata na sprzedaż. W którym miejscu na osi z dwoma krańcowymi punktami: produkt masowy i dzieło sztuki, umieścić DESIGN? Czy to właśnie ta dziedzina może okazać się lekiem na szaleństwo nabywania coraz to nowych dóbr? Skoro design też jest na sprzedaż, to jakie jego cechy lub właściwości mogą zamienić nas w konsumentów świadomych?


6000 m2 powierzchni w ALEJA BIELANY, największym na Dolnym Śląsku Centrum Handlowym z najszerszą ofertą mebli i wyposażenia do wszystkich rodzajów wnętrz, na 5 festiwalowych dni zamieni się w miejsce prezentacji dobrego designu, zaskakujących rozwiązań w ramach wystaw tematycznych; warsztatów, spotkań i dyskusji o designie, architekturze, nowych technologiach i rzemiośle.


Do zobaczenia!


18 - 22 MAJA 2016

WROCLOVE DESIGN

CZEKOLADOWA 20

ALEJA BIELANY

BIELANY WROCŁAWSKIE