ALEJA BIELANY
BIELANY WROCŁAWSKIE
18 - 22 05 2016

INTERAKTYWNA WYSTAWA „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”

Tajemnicze słowo DESIGN coraz częściej pojawia się w rozmowach dorosłych. Jest dziwne i niezrozumiałe – chociaż pisze się „design”, to czyta się „dizajn”. Dlaczego? Czyżby to był stwór z obcej planety? A jeśli tak, to czy ma bardzo duże oczy i ostre kły? Gryzie, czy daje się oswoić?

kidssmok

Jeżeli chcesz, pomożemy Ci odpowiedzieć na te nurtujące pytania, a jeśli wystarczy Ci odwagi – będziesz miał okazję spotkać design osobiście! Krążą plotki, że podczas Wroclove Design będzie przechadzał się po wystawie „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”.

Wystawa składa się z 14 prototypów, powstałych w ramach  współpracy ponad 200 dzieci w wieku 6-14 lat z 24 uznanymi polskimi projektantami. Przekonacie się, że design wcale nie jest taki straszny, jak go malują. Nie ma kłów i pazurów, jest przyjazny i bardzo lubi dzieci. Nie narodził się w jednym konkretnym kraju. Potrafi być w wielu miejscach na raz, a jego największym pragnieniem jest ułatwianie życia ludziom na całej planecie. Pojawia się więc tam, gdzie powstają przedmioty codziennego użytku – lampki, stoliki, krzesła czy ulubione zabawki. Design zawsze się w nich kryje, ale czasami niełatwo go zauważyć!

Dodatkowo, dostępny będzie przewodnik dla dzieci, który pozwoli im lepiej zaplanować przechadzkę i podsunie kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie zwiedzania wystawy. Bo kto powiedział, że wystawy muszą być nudne?!

Projektanci zaangażowani w projekt: BASK / Barbara Śniegula / Joanna Rusin i Anna Lehmann / Kubasek Studio / MALAFOR / Mariusz Gorzelak / Ola Mirecka / Oskar Zięta / Paper Heroes / PORT / Pracownia Jasiewicz / Razy2 / Robert Pludra / Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej: Anna Bać, Piotr Michalski, Lea Kazanecka-Olejnik

Patroni Honorowi: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia oraz Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Ambasadorka: Małgorzata Szczepańska – Redaktor Naczelna Elle Decoration Polska
Kuratorki: Aleksandra Solińska, Aleksandra Krupa
Ilustracje: Anna Sztromwasser
Projekt aranżacji: Marcin Cibor, Magdalena Grudzień
Organizator:  Fundacja Open Mind

www.kidsdesignspace.pl