ALEJA BIELANY
BIELANY WROCŁAWSKIE
18 - 22 05 2016

HISTORIA CZESKIEGO DESIGNU LAMPY

Rzeźba światła: Krótka historia czeskiego projektu oświetlenia

Republika Czeska ma znakomity dorobek produkcji szkła i projektowania.Szkło jest również podstawowym materiałem do wytwarzania światła, które bylo jednym z najbardziej interesujących części czeskiego przemysłu projektowego, od samego poczatku. Wyklad Światło Rzeźba skupi się na rozwoju czeskiego projektowania oświetlenia z okresu wczesnego modernizmu, poprzez 1950 pólwiecze modernizmu do 1970 roku brutalizmu i udanych współczesnych kreacji pokazując znakomite przykłady czeskiego projektu łączące praktyczną funkcję światła z formalnymi rzeźbiarskimi eksperymentami, które określają większość prezentowanych utworów.


Data: 20.05.2016

Godzina: 15:00 – 16:00

Prelegent: Adam Štěch


8dbc6ef434eebd39e28f871959cc2ea09058f532

Adam Štěch (1986, Děčín) od dawna jest zaangażowany w projektowanie, architekture,mode jako teoretyk sztuki, pisarz i kurator. Ukończył magistra historii sztuki na Uniwersytecie Karola w Pradze, a od 2009 pracuje jako redaktor czasopisma Dolce Vita z siedzibą w Pradze. Wspolzalozyl założył kolektyw twórczy Okolo, z którą przygotował dziesiątki publikacji oraz wystawe projektów w Republice Czeskiej i za granicą od 2009. Jest także autorem licznych tekstów o projektowaniu i architekturze dla lokalnej i międzynarodowej prasy. Jego artykuły były publikowane w międzynarodowych czasopismach, takicj jak Wallpaper, Modernism, Damn, coolhunting, Domus, Architonic, Mark, Frame, A10 i Sight Unseen.Współpracował także z takimi markami i instytucjami, jak Phillips de Pury, Casa Mollino, Gubi, Designblok, Tolix, Verreum, form, Design Museum Holon, Depot Basel, Bratyslawa Design Week, Vienna Design Week, Siba, Dox,Qubus, Maharam i więcej. Od 2013 roku prowadzi kurs na historię designu na Prague-based Scholastika.


Imię i nazwisko *

Nr telefonu *

E-mail *

Czy potrzebny będzie tłumacz języka migowego

NIE
TAK

Akceptacja regulaminu (regulamin dostępny pod formularzem) *

NIE
TAK

 tak


Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z akceptacją REGULAMINU uczestnictwa w warsztatach i wykładach oraz wyrażeniem zgody na wykorzystanie i przetwarzanie podanych danych osobowych oraz wizerunku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883) dla potrzeb realizacji programu i promocji III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design organizowanego przez Fundację OPEN MIND.Pytania prosimy kierować na rejestracja@wroclovedesign.pl