ALEJA BIELANY
BIELANY WROCŁAWSKIE
18 - 22 05 2016

CAPSULA MUNDI

Capsula Mundi to biodegradowalna kapsuła w kształcie jaja, w której umieszcza się zwłoki w pozycji płodowej. Grzebie się ją w ziemi, a z czasem na jej czubku wyrasta drzewo – które pielęgnować może rodzina i przyjaciele zmarłego. Capsula Mundi nie jest związana z żadną religią, projekt jest zrozumiały dla ludzi różnych kultur i wyznań.TWÓRCY:


Raoul Bretzel to włoski projektant pasjonujący się materiałem i formą przedmiotów. Wierzy, że praca z tymi dwoma materiami, oprócz początkowej idei projektu, może nieść także impuls emocjonalny. Raul pracował jako projektant przemysłowy, jednak szybko poczuł skłonność do etyki ekologicznej i skupił się na mniej popularnych dziedzinach designu, rozwijając projekty takie jak Capsula Mundi. Obecnie Raul koncentruje się na możliwościach, jakie oferuje drewno. Jego lampa Eola znajduje się w kolekcji designu w nowojorskim muzeum MoMA od 1995 r.

Anna Citelli to włoska graficzka, która zdobywała doświadczenie w wielu agencjach reklamowych, projektując layouty dla szerokiego wachlarza produktów – od samochodów po makaron. Obecnie pracuje w założonej wraz z dwójką przyjaciół agencji ASC, która oferuje wsparcie artystyczne w sztuce koncepcyjnej, grafikę 3D, matte painting oraz CGI. Równocześnie z pracą “oficjalną” ilustruje książki dla dzieci, tworzy makiety i współpracuje z fotografami. Jej prace prezentowane są na krajowych i międzynarodowych wystawach i w magazynach.


20 maja (piatek) o godzinie 19:00 będzie można spotkać twórców projektu Annę Citelli i Raul’a Bretzel.


Imię i nazwisko *

Nr telefonu *

E-mail *

Czy potrzebny będzie tłumacz języka migowego

NIE
TAK

Akceptacja regulaminu (regulamin dostępny pod formularzem) *

NIE
TAK

 tak


Wysłanie formularza zgłoszeniowego jest jednoznaczne z akceptacją REGULAMINU uczestnictwa w warsztatach i wykładach oraz wyrażeniem zgody na wykorzystanie i przetwarzanie podanych danych osobowych oraz wizerunku zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. Nr 133, poz. 883) dla potrzeb realizacji programu i promocji III Międzynarodowego Festiwalu Dobrych Projektów Wroclove Design organizowanego przez Fundację OPEN MIND.Pytania prosimy kierować na rejestracja@wroclovedesign.pl