ALEJA BIELANY
BIELANY WROCŁAWSKIE
18 - 22 05 2016

AMMADORA – meble inspirowane sztuką

Ammadora, marka stworzona przez Omenę Mensah, to synteza sztuki, luksusu i indywidualizmu. To tworzone na indywidualne zamówienia meble, zrodzone z bogactwa wyobraźni. Wyróżnia jest artystyczna osobowość i oryginalność niezwykłych form.

Najnowszym projektem Omeny Mensah jest kolekcja mebli do sypialni LOVE, które w ramach AMMADORA zaprojektowała dla sieci salonów JMB DESIGN. W ramach tej kolekcji powstały łóżka, fotele, krzesła, pufy, toaletki, poduszki oraz komody. A dlaczego meble do sypialni? Praktycznie 1/3 czasu w życiu przesypiamy. Sypialnia jest oazą spokoju wypoczynku i romantyzmu. Dlatego dla mnie to najważniejsze pomieszczenie w domu. Sypialnia według mnie musi być nie tylko ładna i nastrojowa, ale także funkcjonalna w użytkowaniu – mówi Omenaa Mensah.

 Tworząc meble AMMADORA Omenaa wykorzystuje antyki, które łączy z nowoczesnymi materiałami, dzięki temu wypracowała indywidualny styl swoich mebli. Ten styl subtelnie przemycony został  także w kolekcji LOVE.

Podczas  WROCLOVE DESIGN Omenaa prezentować będzie także kolorowe pufy edukacyjne dla dzieci. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na budowę szkoły dla dzieci ulicy, którą Omenaa chce wybudować w Temie (Ghana).

omena

OMENAA MENSAH

Charyzmatyczna osobowość telewizyjna, która od ponad dwunastu lat współpracuje ze stacjami TVN, TVN24 i TVN METEO. Od blisko dwóch pojawia się także w telewizji DOMO+, gdzie współtworzy i prowadzi program Domy gwiazd. Omenaa Mensah to także założycielka i Prezes Omenaa Foundation, fundacji, w ramach której wspiera projekty związane z tolerancją, edukacją i współpracą, a zarazem bizneswoman i właścicielka marki Ammadora.